Prawidła do butów – dlaczego warto je mieć?

prawidłaObuwie to element garderoby, po którym najprościej jest poznać, czy ktoś faktycznie dba o swój wygląd. Zakup dobrych, markowych butów oraz ich regularne pastowanie jest w praktyce często niewystarczające. Potrzebne są również prawidła, które pozwolą utrzymać buty w dobrym stanie.

Prawidła do butów nie należą do powszechnych gadżetów – dla osób stroniących od klasycznej elegancji słowo „prawidło” stanowi zapewne wielką niewiadomą. Jest to w istocie wypełnienie do butów, którego zadaniem jest utrzymanie cholewki w oryginalnym kształcie.

Wielogodzinne chodzenie w butach powoduje, że stopy się pocą, a wilgoć ta wchłaniana jest przez skórzane elementy obuwia. Skóra ulega zmiękczeniu, przyjmując z czasem kształty wymuszone chodem. Zdjęcie buta powoduje jego schnięcie w stanie, w jakim został pozostawiony, a zatem zgięcia utrwalają się, a wygląd obuwia pogarsza.
W tym momencie z pomocą przychodzą prawidła, które powinny zostać włożone do butów zaraz po ich zdjęciu z nóg. Napinają one skórę cholewki, w efekcie czego obuwie schnie przyjmując swój właściwy kształt zachowa go nawet po wyjęciu wypełnienia. Prawidła pełnią także inną funkcję, a mianowicie wchłaniają wilgoć, sprawiając, że buty schną szybciej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii obuwie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *