Skórzane buty – jak o nie zadbać?

Skórzane obuwie cieszy się coraz większą popularnością. Prawdziwa skóra kojarzy się z prestiżem, jest przewiewna i trwała, a odpowiednia konserwacja potrafi uczynić je skarbem na lata.
Czyszczenie skóry jednak nie jest takie łatwe, lecz do najtrudniejszych nie należy. Na początek powinniśmy ustalić jakiego rodzaju jest nasza skóra.

czyszczenie skóryNajczęściej używanymi w obuwnictwie są skóry gładkie, które nie przepuszczają wody, lub szorstkie takie jak welur i nubuk. Przy oczyszczaniu obuwia skórzanego zawsze należy zacząć od przetarcia powierzchni szczotką z miękkim włosiem, tak aby usunąć wszelkie powierzchniowe zabrudzenia od błota i kurzu. Ten początkowy proces ułatwi nam resztę. W przypadku skór gładkich należy nałożyć na szmatkę z mikrofibry specjalny wosk i polerować powierzchnię buta okrężnymi ruchami. Należy tego dokonywać przynajmniej 2 – 3 razy na sezon, w przypadku intensywnego użytkowania częściej.

Skóry szorstkie trzeba często przecierać szczotką do czyszczenia skóry oraz impregnować impregnatem do skór szorstkich. Skóry starsze należy nawilżać specjalistycznym środkiem, takie środki znajdziemy na https://multirenowacja.pl/category/czyszczenie-skor. W tym przypadku zanieczyszczenia można usuwać przy pomocy gumki do nubuku i szczoteczki. Gdy powstały zacieki po soli należy umyć buty środkiem do czyszczenia skór. W każdym przypadku należy używać prawideł, aby buty się nie odkształcały.

Ten wpis został opublikowany w kategorii obuwie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *