Odpowiednia pielęgnacja obuwia

pielęgnacja obuwiaDzięki odpowiedniej pielęgnacji można nie tylko przedłużyć czas użytkowania obuwia, ale i sprawić, aby buty zawsze wyglądały ładnie i estetycznie. Bardzo często zdarza się, że zakupione buty bez odpowiedniej impregnacji zaczynają przemakać już po kilku wyjściach w deszczu. Odpowiednia pielęgnacja obuwia może temu skutecznie zapobiec i sprawić, że zadowolenie z zakupu butów będzie znacznie większe.

W jaki sposób dbać o buty? Nie jest to wcale takie trudne!

Podstawowym aspektem pielęgnacji obuwia – przede wszystkim skórzanego i zamszowego – jest pryskanie go odpowiednim preparatem, który zabezpiecza przed wilgocią. To bardzo ważne, bo najbardziej wpływa to na komfort użytkowania obuwia. Kupując impregnat warto też przeczytać instrukcję użytkowania zamieszczoną na opakowaniu – tam podana jest częstotliwość impregnacji. Zawsze warto też nosić w butach specjalne wkładki – zapewniają one komfort noszenia butów, ale i wchłaniają wilgoć. Dzięki wkładkom wewnętrzna strona butów znacznie wolniej się zużywa. Buty skórzane warto też pastować. Dzięki temu skóra będzie błyszcząca i bardziej elastyczna, a więc będzie odporniejsza na działanie różnego rodzaju niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii pielęgnacja obuwia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *